Wysypka na kończynach, bóle stawów i mięśni: czy to ostra reakcja alergiczna?

Mam 28 lat, jestem kobietą. Mam wysypkę, bardzo swędzącą na rękach i łokciach, nielicznych punktach na nogach. Wysypkę tę mam od kilku dni, a dzisiaj pojawiły się bóle stawów i mięśni. Czy to silna reakcja alergiczna? Przed 5 dniami pojawiły się na moich rękach małe swędzące krostki. Starałam się opanować i ich nie drapać, niestety potem uległam pokusie i się podrapałam prawie do krwi. Krostki zamieniły się z białych na czerwone i niektóre wyglądają jak sine, najwięcej mam ich na łokciach. Dzisiaj pojawił się ból stawów i mięśni. Nie wiem czy to reakcja alergiczna. Jestem alergikiem, ale jeszcze tak silnej reakcji nie miałam. Proszę o odpowiedź. Co to może być?

Witam.

Opis dolegliwości sugerować może reakcję alergiczna lub tło infekcyjne. Informacje są na tyle skromne, że nie pozwala postawić diagnozy ani wykluczyć innych nie wspomnianych wyżej etiologii.
W wypadku narastania dolegliwości bądź ich nie ustępowania konieczny kontakt z lekarzem-w razie potrzeby nocna pomoca lekarska czy pogotowiem ratunkowym.
Pozdrawiam.