Wysypka na nogach a podejrzenie alergii na płyn

Wysypka na nogach. Witam Mam 22 lata i od pewnego czasu na nogach zauważyłam czerwoną wysypkę na nogach. Krostki trochę swędzą (szczególnie jak się zbiera płyn pod nimi) i pieką. Po drapaniu robi się ich coraz więcej. Zastanawiam się czy powodem tego jest płyn do prania, balsam lub płyn do kąpieli, czy jest to alergiczne. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zmiany powinien zobaczyć lekarz, tylko na podstawie ich oceny będzie można zlecić dalszą diagnostykę, ustalić przyczynę i zaproponować ew. leczenie. Nie można wykluczyć alergii jako przyczyny dolegliwości.