Wysypka na nogach a wrośnięte włoski po depilacji

Witam, od ponad roku posiadam na nogach wysypkę. Może zacznę od początku, przez pewnien czas goliłam nogi depilatorem, włoski zaczęły wrastać, więc skończyłam z tym. Teraz gdzieniegdzie posiadam wrośnięte włoski i wysypkę od wewnątrz nóg powyżej kostki. Dermatolog powiedział mi, że powinnam poczekać aż włoski "wyjdą" na powierzchnię. Jest na to jakiś sposób? Bo czekam już ponad rok..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na to aby włoski nie wrastały w naskórek nie ma skutecznych metod, poza peelingiem naskórka w tych okolicach. W przypadku alergii warto zastanowić się co ją powoduje. Najczęściej są to objawy nietolerancji pokarmowej.