Wysypka na plecach i żebrach oraz swędzące plamki na penisie a możliwość kiły

Mam wysypkę na pleckach i żebrach po boku 2x przedtem miałem około pół roku temu i jeszcze na tej wysypce takie paski są jakby to jest jedna sprawa a druga to taka że mnie często swędzi penis i mam na nim takie po boku plamki białe na wzgórku troche na ciemnej skórze i wzgórek mnie często swędzi :/ Uprawiam seks ale tylko i wyłącznie z 1 kobietą ale byłem jakiś czas temu zza granicą i korzystałem z publicznych toalet i nie wiem ale mam pytanie czy jest więc możliwość zarażenia kiłą?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko kiły jest bardzo niskie. Opisane zmiany w okolicy narządów płciowych powinien jednak ocenić lekarz podczas bezpośredniej wizyty. Wysypka na skórze najpewniej ma charakter infekcyjny lub alergiczny - sugeruję ocenę lekarza POZ.