Wysypka na policzkach i rękach u dwulatka po wyjściu na zewnątrz

Dzien Dobry.Mam dwuletniego synka od kilku dni dostaje wysypke na buzi i raczkach,ale tylko wtedy kiedy wychodze z nim na dwor,policzki robia sie czerwone z bialymi bablami raczki tak samo.

Milena Lubowicz

Najprawdopodobniej przyczyna jest nadwrażliwość na zimno. Proszę dziecku zakładać rękawiczki, a skórę na buzi smarować kremem ochronnym na mróz. Gdyby nie było poprawy można udać się do dermatologa.
Pozdrawiam