Wysypka na rękach i nogach a pokrzywka

W ostatnią niedzielę pojawiła mi się wysypka na rękach i nogach ..a znajdując się w chłodnym pomieszczeniu znikla po 2 godzinach. Jednak wieczorem leżąc w łóżku znowu się pojawiła i temperatura wzrosła do 38,5. na drugi dzień byłam u lekarza i ten zlecił mi badania krew, mocz, crp, cukier jednak poza wyższym crp ( 35) wyniki były ok. więc stwierdził pokrzywkę i zapisał jakieś tabletki antyalergiczne. Jednak dziś jest już piątek i mierzę sobie temp i znowu prawie 38. Czy to jest normalne?

Aleksander Ropielewski

Może być to objaw uogólnionej odpowiedzi zapalnej o podłożu alergicznym. Więcej mógłbym powiedizeć po ocenie zmiany skórnej i wyników wykonanych badań. W przypadku braku poprawy sugeruję kontakt z dermatologiem.