Wysypka na skórze 3-letniego dziecka

Witam.. Mój synek ma prawie 3 latka ma wysypkę na udach brzuchu raczkach wysypka wygląda tak jak by miał kasze manna pod skora Szwedzi go to jak zaczyna drapac rozchodzi się to bardziej mieszkamy w Niemczech i nasz pediatra nie ma pojęcia co to dal nam masc na tydz jezeli nie zejdzie mamy jechać jeszcze raz nie wiem czy to od czegoś co zjadł w przedszkolu czy od jakiegoś kosmetyki czy mieli byscie jakieś przypuszczenia? Proszę o pomoc.

Droga Mamo, być może jest to nietolernacja pokarmowa. Radziłabym poprosić lekarza o skierowanie na testy pokarmowe (badanie przeciwciał w klasie IgG), a także skórne.

Może Pani też odstawić na 3-4 dni nabiał i sprawdzić czy wysypka nie blednie. Jeśli faktycznie tak się stanie konieczne będzie wykluczenia nabiału i zstąpienie go innymi produktami bogatymi w wapń i białko.
Powodzenia