Wysypka na skórze między piersiami

Wczoraj wieczorem wystąpiła mi wysypka między piersiami - 9 krostek, jakby w linii litery "S", czerwone i swędzące oraz trzy pod prawą piersią. Po Fenistilu świąd ustał. Dziś wieczorem po około 24 godzinach wystąpiło kolejnych 6 (również zlokalizowane blisko siebie) na wysokości piersi, po lewej stronie pod pachą. Po Fenistlilu świąd przechodzi, ale grudki zostają, czerwone, choć nie są już intensywne. Co to może być? Pozdrawiam, Antosia

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to reakcja alergiczna... ale trudno określić co jest czynnikiem sprawczym,. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do dermatologa.