Wysypka na sromie - jak się jej pozbyć?

Witam! 5 dni temu odczułam ból podczas oddawania moczu oraz zaczęło mnie boleć miejsce między końcem pochwy a odbytem. Początkowo myślałam, że to jakaś infekcja pochwy, więc używałam maści przeciwgrzybiczej oraz proszku do irygacji. Następnie zauważyłam, że zaczęły mi wyskakiwać krostki swędzące tylko przy dotyku i przy podcieraniu się po oddaniu moczu. Przestałam więc stosować maść. Kupiłam tabletki oczyszczające układ moczowy i ból przy oddawaniu moczu ustąpił bardzo szybko, niestety krostki zostały. Jest ich coraz więcej, a przy odbycie powstało jakieś bolące zgrubienie. Nie wiem co to jest, a nie mam jak iść do lekarza w najbliższym czasie. Krostki są płaskie, czerwone w środku, wyglądają jak małe ranki i znajdują się na całym sromie. Poza tym jestem zupełnie zdrowa, nie mam żadnych objawów typu gorączka czy ból gardła (cierpię jedynie na zaparcia). Pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

No niestety bez wizyty u lekarza się nie obejdzie. Na podstawie samego opisu nie da się postawić rozpoznania i zalecić leczenia. Opisywane przez Panią zmiany mogą być na przykład objawem infekcji wirusowej lub powstać w wyniku uczulenia na stosowany preparat czy jakiś kosmetyk.
Najlepiej udać sie do dermatologa.

Pozdrawiam