Wysypka na szyi przy antybiotykoterapii

Witam! Okolo 2 lata temu przyjmowalam antybiotyk Duomox na angine i po okolo 10 dniach przyjmowania pojawila sie wysypka na szyji ,przestalam brac i wszystko bylo dobrze. Mam pytanie czy moge spokojnie przyjac ponownie Duomox badz Augumentin gdyz zaistniala wlasnie taka potrzeba? Czy wczesniejszy incydent to byla reakcja uczuleniowa czy tez skutki uboczne?Ogolnie moj organizm zle toleruje antybiotyki i jezeli juz sie cos zadzieje, przepisywane sa mi te najlagodniejsze.Dziekuje za odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udac się do lekarza rodzinnego i samemu nie przyjmowac leków. Bez zebrania dokładnego wywiadu nie można stwierdzic czy wcześniejszy incydent był spowodowany reakcją uczuleniową. Byc może tak ale mogła to byc reakcja na antybiotyk w czasie istnienia infekcji wirusowej- mononukleozy zakaźnej. Proszę udac się do lekarza rodzinnego.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.