Wysypka na twarzy i dekolcie od tygodnia a uczulenie na sierść psa

Witam od tygodnia mam wysypke na twarzy i dekoldzie.Biore wapno i zyrtek ale nic mi nie pomaga.Wczesniej miesiąc temu wysypke miialam tylko jeden dzien.Mam pytanie czy to może być uczulenie na psa?Po powrocie od siostry która ma bokseke miałam biegunke a na drugi dzień już wysypke.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana wysypka teoretycznie może być objawem alergii na sierść psa. Proszę kontynuować zażywanie zaleconych leków. Jeśli wysypka nie ustąpi sugeruję ponowną konsultację z lekarzem POZ.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl