Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka na twarzy po stosowaniu maści siarkowej

Witam. W związku ze świeżym przepisane mi maść siarkowej, którą smarowałam się przez 5 dni, co drugi biorąc prysznic. Niestety od 4 dni mam wysypkę na twarzy. Zażywanie Calcium, Aleric Deslo (5 mg Desloratadinum) nie pomaga. Czy wysypka na twarzy może być spowodowana używaniem maści. Twarzy oczywiście nie smarowałam
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Witam. Jeśli skóra twarzy nie miała bezpośredniego kontaktu z maścią, mało prawdopodobne jest że zmiany są wynikiem jej działania. Skórę twarzy powinien obejrzeć dermatolog.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy