Wysypka na twarzy, ramionach i klatce piersiowej po stosowaniu antybiotyków u kobiety uczulonej na penicylinę

Witam. Dosyc czesto choruje i okolo 6-8 razy w roku biore antybiotyk. Jestem uczulona na penicyline i zawsze zglaszam to lekarzowi, pomimo to za kazdym razem tuz po zakonczeniu terapii antybiotykiem dostaje strasznej wysypki na twarzy, ramionach, klatce piersiowej i plecach. Sa to male biale krostki. Niestety na wizyte u alergologa musze czekac jeszcze 6 miesiecy. Na co moge byc uczulona?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli przepisywane są Pani inne antybiotyki niż penicylina, a mimo to występują objawy może sugerować to alergię na inne grupy leków i/lub alergie krzyżowe. Proszę cierpliwie poczekać do wizyty u alergologa. Do tego czasu wskazane jest ograniczenie leków po których występują działania niepożądane do absolutnego minimum.