Wysypka po lekach przeciwgrypowych

Wzięłam 400 mg Motrinu, po 2 godz. znowu 400 mg, bo gorączkę miałam i ból gardła, potem wypiłam alkohol, na noc jeszcze 500 mg paracetamolu + 50 mg kofeiny - gripex control. Na następny dzień gorączka spadła, ale na dłoniach wystąpił swędzący wyprysk, a na stopach w miejscu ucisku buta np. na pięcie czerwone plamki. Swędzenie ustało po dniu (piłam wapno), czy to alergia? Czy mam się martwić?

Lek. Marta Hat

Witam! Nie jest możliwe, aby postawić trafną diagnozę na podstawie samego opisu, bez badania fizykalnego. Jeżeli nie odczuwa Pani dolegliwości, nie ma powodów do obaw. Wysypka mogła powstać na tle uczuleniowym bądź infekcyjnym, decydujący byłby pełny wywiad oraz charakter zmian w badaniu. Infekcyjne tło to przykładowo infekcja wirusem z grupy Coxackie, charakteryzuje się ona występowaniem gorączki, a także pęcherzykowych wykwitów na dłoniach, stopach i w jamie ustnej. Zwykle dotyczy dzieci, leczenie jest objawowe. Jeżeli pojawią się jakieś dolegliwości, które będą Panią niepokoić należy udać się do lekarza. Pozdrawiam serdecznie!