Wysypka po posiłkach u 25-miesięcznego dziecka

Witam,Mój 25 miesięczny Synek od tygodnia,każdego dnia,po śniadaniu i kolacji dostaje na skórze uczulenie/pokrzywka,które znika po kilku godzinach.Od roku codziennie na śniadanie dostaje na zmianę kaszę mannę razową,orkiszową i kukurydzianą z dodatkiem serka i owoców.A na kolację odrobinę jaglanej na zmianę z owsianką plus jogurt.Czy jest możliwe,że ta pokrzywka jest wynikiem nadmiaru kasz w organiźmie?Wysypka wygląda jak po oparzeniu pokrzywą i swędzi,pojawia się w różnych miejscach na ciele.

Witam,
najprawdopodobniej jest to odczyn alergiczny na przyjmowany pokarm,
Można spróbować zmienić dietę malucha, wyeliminować na pewien czas pokarmy z kaszy lub nabiał.

Jeżeli objawy nie ustąpią po eliminacji składników pokarmowych proponuję wizytę u alergologa i testy alergiczne pokarmowe