Wysypka po stosowaniu Duphastonu

Od 2cykli biorę Duphaston(od 16go do 25go dnia cyklu).W pierwszym cyklu dobrze znosiłam lek,natomiast w drugim nie.Pojawiła się intensywna nieswędząca wysypka,mdłości,ból brzucha,osłabienie.Wizytę u endokrynologa mam pod koniec lutego.Mam wykonać RM przysadki po trzech opakowaniach leku.Zaczęłam brać wapno ale wysypka jest coraz większa.9tą i 10tą tabletkę nie wezmę ale co dalej z leczeniem,z RM?Te dolegliwości są uciążliwe a wysypka wygląda obrzydliwie(nie mam jej na twarzy,dłoniach i stopach)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który zamieni preparat na inny o tym samym działaniu. Pozdrawiam.