Wysypka po stosowaniu antybiotyku Klarmin

witam od wczoraj biore antybiotyk klarmin na zapalenie migdałków, 2 razy dziennie 500 mg, po wzieciu 3 tabletki dzis rano zauwazylam lekka wysypke na przegubie lewej reki, po posmarowaniu mascia lokoid zniknela, czy mam kontynuowac leczenie czy wskazana jest opcja zmiany leku? jezeli mam brac to czy 5 wystarczy czy musze zjesc cale opakowanie tj. 7 dni terapii?

Aleksander Ropielewski

Sugeruję odstawić antybiotyk i udać się do lekarza celem przepisania innego. Jeżeli nie ma Pani nadwrażliwości na penicyliny to są one lekiem pierwszego wyboru przy leczeniu zapalenia migdałków.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski