Wysypka po szczepionce u dziecka

Witam,podając dziecku trzecią dawkę hexy i drugą-prevenaru 13. Synek oprócz stanu podgorączkowego dostał drugi raz wysypkę, czy to jest naturalny odczyn poszczepienny, czy lepiej powinnam udać się do lekarza. Choć przy ostatniej wizycie lekarz stwierdziła, że to nie od szczepienia, ja jestem innego zdania. Czy podając dziecku hexe rzeczywiście naraziłam go na poważne skutki, jest mnóstwo złych opinii, niby potwierdzonych. Bardzo proszę o porade i wypowiedzenie się na temat tych szczepionek

Milena Lubowicz

Żadne sprawdzone źródła medyczne nie wskazują na poważne skutki szczepień. Po każdym szczepieniu mogą wystąpić odczyny poszczepienne, jest to naturalna, łagodna odpowiedź organizmu na podaną substancję. Jeżeli wysypka ustąpi samoistnie proszę się nią nie martwić, gdyby się przedłużała konieczna będzie wizyta u pediatry.
Pozdrawiam