Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka po zabiegu mezoterapii

witam W zeszly piatek mialam robiona mezoterapie oczu nie byl to kwas hiauluronowy Na kolejny dzien wygladalam jak poparzona, w kolejnych dniach wystapila wysypka swedzenie oraz obrzek. Uplyneło 6 dni a objawy nadal są. Jestem umowiona z dermatologiem dopiero w poniedzialek, Czy to moze byc alergia czy jakies zakazenie ?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik objawia się nie tylko nieestetycznymi krostkami. Może również przybierać postać czerwonych plam. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Trudno jest powiedzieć bez przynajmniej zdjęcia tej okolicy. Podane przez Panią objawy sugerują odczyn alergiczny. Dobrze byłoby też znać preparat, żeby sprawdzić skład i określić prawdopodobieństwo alergii. Zakażenia też nie można wykluczyć. Wizyta u dermatologa jest konieczna.

umów wizytę 0

Oczywiście, że może to być uczulenie. Pomimo badań preparatów do mezoterapii nie możemy wykluczyć alergii bo każdy organizm jest...inny.
Byłoby dobrze gdyby trafiła Pani do specjalisty wcześniej niż w poniedziałek!
Proszę zacząć przyjmować preparat Calperos i smarować tę okolicę hydrokortyzon'em w maści (jest bez recepty).

Pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety