Wysypka podobna do gęstej kaszki manny u dziecka

dzień dobry, u mojego 1,5 rocznego synka pojawiła się wysypka - blada, prawie niewidoczna, za to wyczuwalna pod palcami. Jak gęsta kaszka manna. Najpierw pokryła mu całe plecki, potem przemieściła się też na brzuch, kończyny i policzki (nieznacznie). Poza tym syn nie ma innych objawów (jedynie lekko pokasłuje, ale b. rzadko, nie ma przy tym gorączki, obniżenia apetytu, braku nastroju itp). Może to reakcja alergiczna, ale nie wprowadzałam nic nowego (jedzenie, proszek itp). Co to może być?

Małgorzata Panek

Może być to też wysypka po infekcji wirusowej, tak zwanej trzydniówce. Jednak bez obejrzenia malucha, nie mogę powiedzieć , co spowodowało wysypkę.
Proszę pokazać dziecko pediatrze.
Pozdrawiam

Jesli dotychczas dziecko nie mialo problemow skornych, prosze zwrocic uwage na produkty pokarmowe. Powodem uczulenia moze byc mleko. Zalecam wizyte u pediatry a w chwili obecnej kapac dziecko w emolientach i stosowac wazeline biala. Wskazene jest te dbanie o nawilzenie pomieszczenia w ktorym przebywa dziecko.
pozdrawiam
Iwona Stajkowska