Wysypka u 5-letniego dziecka

moja5letnia córka dostała dziwnej wysypki wyglada jakby ja pokrzywa poparzyła najdziwniejsze jest to ze wysypka pojawiala sie na max1h i znikala po czym pojawiala sie w innych miejscach na ciele córki wysypka swedziala pod wieczór wysypka ustała znikła mała przespała cała noc po czym rano obudziła sie cała w pokrzywce wysypce i temperatura 38st prosze o pomoc

Corka przypuszczalnie ma pokrzywke. U dzieci czesto wiaze sie to z jakas infekcja wirusowa (drog oddechowych lub przewodu pokarmowego). Konieczne moze byc podanie lekow antyhistaminowych. Warto poradzic sie w tej sprawie pediatry lub dermatologa.

Konieczna jest konsultacja pediatry alergologa. Bezpiecznie jest natłuszczać ciało emolientami i obserwować czynniki zewnętrzne , które mogły by sprowokować zmiany skórne.
pozdrawiam
Iwona Stajkowska