Wysypka u 6-tygodniowego dziecka a karmienie mlekiem modyfikowanym

Mam 6 tygodniowego syna. Od 4 doby karmiony był mlekiem modyfikowyanym HIPP Bio Combiotic. Od urodzenia miał krostki na buzi pediatra i położna mówiły, żeby nic z tym nie robić więc nie robiłam. W 5 tygodniu zaczęły pojawiać się krostki na czole, skroniach i za uszami. Poszłam do pediatry i zmieniła nam mleko na Bebilon pepti 1 DHA, żeby wykluczyć skazę białkową. Karmię go już tydzień, a wysypka przeszła już na brzuch i kończyny, a na główce jest tego jeszcze więcej. Co mam zrobić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Rozprzestrzenienie się zmian skórnych może być spowodowane zmiana mleka. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę niezwłocznie udać się na wizytę kontrolną do pediatry.

Proszę skonsultować się z lekarzem, może być za wcześnie na poprawę nie mniej jeśli objawy będą się utrzymywały może być konieczna zmiana na Nutramigen lub inne mleko.POzdrawiam