Wysypka w ciąży - z czego wynika?

Witam. Jestem w 22 tygodniu ciąży. Od 4 dni stosuję leki - no-spa (3x1 tabl.), luteina (2x2 tabl. dopochwowo), kwas foliowy oraz minerały. Od 2 dni na brzuchu wystąpiła wysypka - drobne czerwone kropki, swędzące. Raczej wykluczam chorobę zakaźną, bowiem przebywam na zwolnieniu lekarskim i bardzo rzadko wychodzę z domu. Nie mam styczności z dziećmi przedszkolnymi. Czym zatem może być spowodowana wysypka? Czy możliwe, że od zastosowanych leków? Dodam, iż jem dużo nabiału, jednak do tej pory nie miałam takich problemów. Do jakiego lekarza powinnam się udać? Do ginekologa, alergologa czy dermatologa? Jak mogę łagodzić skutki swędzącej skóry? Nie chcę drapać brzucha, aby nie pozostały mi później blizny. Dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,
Leki, które Pani stosuje bardzo rzadko dają skórne odczyny. Oczywiście nie jest to wykluczone. Ale wówczas wysypka powinna wystąpić na całym ciele. Raczej jest to reakcja kontaktowa. Być może stosuje Pani jakiś preparat do pielęgnacji skóry brzucha? W pierwszej kolejności proszę udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na postawienie rozpoznania oraz włączenie odpowiedniego leczenia. Przed postawieniem diagnozy nie powinna Pani stosować leków na własną rękę.
Pozdrawiam