Wysypka w jamie ustnej po stosowaniu Bactrimu

Od dwóch dni mój czteroletni synek dostaje antybiotyk o nazwie Bactrim. Wczoraj u małego zauważyłam wysypkę w całej jamie ustnej. Byliśmy u lekarza, stwierdził zapalenie jamy ustnej. Zapisał nystatynę. Dzisiaj u syna wystąpiła wysypka na kolanach, łokciach i nadgarstkach! Co mamy dalej robić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż jest to reakcja alergiczna na przyjmowany antybiotyk. Warto zgłosić się z dzieckiem ponownie do lekarza.