Wysypka w miejscu zgolenia zarostu twarzy

co może być powodem wysypki w miejscach zarostu na brodzie , gdy zgoliłem brodę stan się poprawił ale nie do końca

Opisane zmiany mogą być objawem alergii kontaktowej np. na nowy kosmetyk lub zapalenia mieszków włosowych, które jest częstą dolegliwością pojawiającą się po goleniu lub depilacji. Na początku pojawiają się drobne zaczerwienia i krostki, które na skutek infekcji mogą wypełniać się ropną treścią.Aby nie dopuścić dozakażenia naeży zastosowac antybiotyk, w przypadky alergii kontaktowej leczenie jest zupełnie inne dlatego zalecam wizytę u specjalisty, który ustali przyczynę i zaleci właściwą kurację.