Wysypka w okolicy intymnej u 3-miesięcznego dziecka

Witam. Od kilku dni Moj 3 miesieczny syn wokół odbytu na siusiaku i w pachwinach ma wysypke w postaci malenkich krosteczek w kolorze ciała. Niektóre sa wystajace takie pypcie prZypominajace o zgrozo klykciny konczyste. Czy to możliwe żeby taki maluszek złapał takie cos ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiany mogą być spowodowane nadwrażliwością na pieluszkę czy środki używane do pielęgnacji. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.