Wysypka w postaci swędzących bąbli u 11-letniego dziecka

Witam, Moje 11-letnie dziecko od 2 dni ma wysypkę w postaci swędzących bąbli, najwięcej na plecach, mniej na brzuchu i trochę na twarzy. Podejrzewam, że to jest pokrzywka , ale nie jestem pewna. Czy to możliwe, że alergenem wywyłującym jego wysypkę mogą być jajka, gdyż ostatnio kazdy dzień zjada je?

Wyglada, ze to pokrzywka. Ostateczna diagnoze powinien postawic lekarz. Jesli jajko nie uczulalo dziecka wczesniej, malo jest prawdopodobne, aby teraz zaczelo. U dzieci najczesciej pokrzywki wiaza sie z infekcjami gardla, oskrzeli lub przewodu pokarmowego.