Wysypka wokół ust u 5-miesięcznego niemowlaka

Bardzo proszę o pomoc. Mój 5- miesięczny synek( urodzony w 35 tyg ciąży) ma wysypkę wokół ust, okolic żuchwy a nawet czasami na policzkach. Zmiany są zaognione, z licznymi krostkami, czasami nawet poleci z nich krew- najbardziej w porach wieczornych. Wszyscy lekarze u których dotychczas byłam (2 pediatrów, gastroenterolog) stwierdzają że to jest od śliny, bo bardzo się ślini i wszystko wkłada do ust. Smaruje bepantetem, alantanem, sudocremem, linamagiem, chydrokortyzolem- nic to nie daje.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli stan nie ulega poprawie, wskazana jest konsultacja specjalistyczna u dermatologa dziecięcego.