Wyszczuplenie łydek na rowerze

Witam. Słyszałem że dobrym ćwiczeniem na wyszczuplenie łydek jest jazda na rowerze na dużych obciążeniach. Czy żeby osiągnąć dobry efekt powinienem jeździć na przerzutkach w których się lekko pedałuje czy na tych co się ciężko pedałuje ??
ponad rok temu

Witam,

Jazda na wysokich obrotach (czyli na większym obciążeniu- wtedy ciężej pedałujesz) ma na celu poprawę i rozbudowę muskulatury, z kolei długotrwała jazda na niskich obrotach pozwoli wysmuklić ciało. Dlatego jeśli chcesz wyszczuplić łydki jeździj na niskich przerzutkach.

Pozdrawiam.