Wyszedł mi CIN3. Kiedy mogę zajść w ciążę?

Dzień dobry. Mam 21 lat, staramy się o dziecko, a wyszła mi cytologia gr 3 CIN 3. Teraz mam mieć pobrane wycinki i abrazję. Kiedy będziemy mogli normalnie współżyć po zabiegu? Drugie pytanie brzmi - czy będę mogła po tym zajść w ciążę?

21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Zabiegi, jakie będzie Pani miała wykonane będą wymagały wizyty w szpitalu i zanieczulenia ogólnego (abrazja).
Nie da się jednak ściśle określić, kiedy będzie mogła Pani ponownie współżyć z partnerem - zależy to od przebiegu zabiegu czy też ewentualnych powikłań. Proszę po zabiegu zapytać o to swojego lekarza prowadzącego - na pewno kompetentnie Pani odpowie.

Starania o dziecko również powinna Pani rozpocząć dopiero po konsultacji z ginekologiem i ewentualnym leczeniu. Zabiegi, jakie Pani będzie miała wykonane są bardzo inwazyjne, stąd też na pewno konieczne będzie odczekanie przed planowaną ciążą. Ile, to odpowie Pani lekarz prowadzący.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl