Wyszłam z bulimii, ale nie akceptuję swojego ciała - co robić?

Przez rok chorowałam na bulimię. Z pomocą przyjaciółki i własną silną wolą wyszłam z tego bagna... Od pół roku nie wymiotuję, ale niestety sporo przytyłam. Przy wzroście 172 cm ważę 68 kg. Wiem, że to dużo i bardzo bym chciała schudnąć jakieś 8-10 kg. Oczywiście w rozsądny sposób, tylko jest problem, po tej chorobie mój układ trawienny nie doszedł jeszcze od siebie. Jeżeli jem więcej niż jakieś 1200-1500 kcal od razu tyję. Nie wiem co mam robić i jak schudnąć? Proszę o pomoc;)

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest prawidłowa w stosunku do wzrostu. Nie ma potrzeby, abyś się odchudzała. Jeśli masz problemy z zaakceptowaniem swojego wyglądu i sylwetki, a Twoje myśli nadal krążą wokół diety i kalorii, największą korzyść odniosłabyś z psychoterapii.

Silna wola i wsparcie osób bliskich są bardzo ważne i osiągnęłaś duży sukces, dając radę objawom bulimii. Warto się jednak zastanowić, czy udało Ci się dotrzeć do przyczyn problemu - a Te są związane ze sposobem myślenia i przeżywania. Problemem może być np. nadmierna impulsywność, niska samoocena, perfekcjonizm i wiele innych. Niezwykle trudno jest dostrzec i pokonać te problemy samemu, bez profesjonalnej pomocy i wsparcia.

Proponuję, abyś skorzystała z rozmowy z psychoterapeutą specjalizującym się w zaburzeniach odżywiania. Polecam Ci również podręcznik samopomocy dla pacjentów ,,Bulimia- program terapii" G. Todd i M. Copper.

Serdecznie pozdrawiam