Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wytrysk kobiecy - czy to normalne?

W czasie orgazmu - nie zawsze - z cewki moczowej wytryska mi wg mnie mocz, gdyż ma intensywny zapach. Mogę być w ubikacji zaraz przed i tak to nic nie daje. Ilość "płynu" bywa olbrzymia. Nie wiem, kiedy mój organizm mógłby to wyprodukować. Badanie moczu łącznie z posiewem są dobre, żadnych zmian anatomicznych mój ginekolog nie stwierdził. Jedyne, co zostaje to badanie wysiłkowe moczu. Z tym, że ja nie popuszczam moczu - nie mam z tym problemu. I zawsze jest to w czasie orgazmu, nie przed. Czy ktoś wie, co to może być? Martwię się tym.
ponad rok temu

Kompleksy w łóżku

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Badania dowodzą, że nawet u 70% kobiet dochodzi do wytrysku. Wypływająca ciecz, zwykle mylona z moczem, w rzeczywistości jest wydzieliną gruczołów przedsionkowych mniejszych, kobiecego odpowiednika prostaty. Do jej wypływu dochodzi zwykle w trakcie orgazmu lub chwilę po nim. Objętość jest osobniczo zmienna.

Kobiecy wytrysk jest zjawiskiem fizjologicznym i nie wymaga leczenia.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy