Wytrysk na brzuch w 24 dniu cyklu a ryzyko ciąży

Kochałam sie z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. "Spuścił" mi sie na brzuch i niestety spermy było dosyć duzo. Splynela ona na dół zatrzymując sie w wargach sromowych. Czy jest jakaś szansa na to ze jestem w ciazy? Dodam ze był to 24 dzien mojego 31 dniowego cyklu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nawet jeżeli byłaby taka szansa to 24 dzień był już prawdopodobnie dniem niepłodnym. Reasumując więc, szansa na ciążę jest znikoma.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia może skutkować ciążą. W preejakulacie wydzielanym przez cały czas trwania stosunku także znajdują się plemniki. Nie można wykluczyć ryzyka zapłodnienia. Proszę wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli ta nie pojawi się.