Wytrysk na narządy płciowe kobiety a ciąża

Witam! Mam 24 lat i współżyje od pół roku. Z mężem stosujemy prezerwatywy. I mam takie pytanie, ponieważ okres spóźnia mi się 6 dni: czy mogę być w ciąży, jeśli partner miał wytrysk u wejścia do pochwy i później wkładał palce do pochwy? Dodam że miałam dni płodne w tamtym dniu. Nie doszło do pełnego stosunku wtedy. Robiłam test ciążowy jeden wyszedł pozytywny a drugi negatywny. Nie rozumiem tego. Pogubiłam się czy to ciąża czy nie! I nie wiem czy to możliwe, żeby od peetingu zajść w ciążę? Ale w inny sposób nie wchodzi w grę, ze względu na prezerwatywy, które nam nigdy nie pękły i dni niepłodne. Oczywiście dziecko bardzo by nas ucieszyło, ale to duże zaskoczenie, bo nieplanowane.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli podczas dni płodnych nasienie znajdzie się w okolicy przedsionka pochwy możliwe jest zapłodnienie.
Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki, z porannego moczu. Ponieważ dwa wyniki testów ciążowych są inne proponuję wykonanie kolejnego testu ciążowego. Może również wykonać Pani oznaczenie beta hCG z krwi. Wynik będzie już wiarygodny. W przypadku dalszych wątpliwości należy udać się na wizytę do ginekologa.

Pozdrawiam