Wytrysk na pochwę

W czwartek 02.02.2012 byłam u swojego chłopaka. Nie kochaliśmy się, ale bawiliśmy się swoimi narządami. Mój chłopak położył się na mnie i zaczęliśmy się namiętnie całować, nasze narządy płciowe się dotykały, a od pasa w dół byliśmy nadzy. Jego członek nie był w mojej pochwie, ale w pewnym momencie mój chłopak miał wytrysk. Czy mogłam zajść w niechcianą ciążę? Dodam, że wytrysk nastąpił na mojej pochwie. Po dwudziestu minutach umyłam się dokładnie. Okres powinnam dostać 4 lutego, ale mam nieregularnie. W dodatku nie wiem dlaczego, ale na drugi dzień, około 14 godzin później, bolały mnie piersi, bolą mnie do tej pory. Uważam, że dlatego że dostanę okres, ale nie wiem. Boję się, czy mogłam zajść przez to w ciążę?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Istnieje mała szansa, że jakaś ilość plemników dostała się do przedsionka pochwy a stamtąd dalej, co mogło doprowadzić do zapłodnienia. Prawdopodobieństwo jest jednak bardzo małe.

Bolące piersi jak najbardziej mogą świadczyć o zbliżającej się miesiączce, gdyż jest to jeden z charakterystycznych objawów ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie.

Jeżeli jednak krwawienie nie wystąpi warto wykonać test ciążowy. Test z moczu jest najbardziej wiarygodny 2 tygodnie od zbliżenia a test z krwi już po 7 dniach.

Pozdrawiam!