Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wytrysk podczas seksu analnego

Witam Chciałabym urozmaicić swoje życie seksualne o seks analny. Na początek myślę o różnego rodzaju akcesoriach m.in. korkach analnych. Czy po zaaplikowaniu takiego gadżetu, można przez dłuższy czas uprawiać seks klasyczny? Nie będzie to miało negatywnego wpływu na odbyt? Proszę także o informacje jakie akcesoria są lepsze - metalowe czy silikonowe oraz jak dobrać rozmiar i kształt? Czy z praktycznego punktu widzenia wytrysk podczas seksu analnego nie jest później problematyczny? Pozdrawiam
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Technizacja tak naprawdę nie ubogaca życia intymnego. Oczywiście ludzie próbowali i będą próbować różnych gadgetów i sposobów, jednak medycyna seksualna do tego nie zachęca. Podkreśla natomiast znaczenie relacji z partnerem oraz psychologiczny i duchowy wymiar intymności. Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dużo zależy od techniki i doświadczenia jaką w tym względzie ma partner. Noszenie korków niezależnie od materiału z jakiego są wykonane jest niefizjologiczne i choć adoptuje zwieracze odbytu i rozluźnia je przejściowo to jednak przy odpowiednim nastawieniu psychicznym i determinacji nie będnie konieczne. Dobre substancje poślizgowe i nic na siłę, gdyż w sytuacji braku doświadczenia nie trudno o szczelinę odbytu. Higiena niezwykle istotna aby nie przenosić bakterii po stosunku analnym do pochwy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy