Wytrysk poza pochwą a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Nurtuje mnie pewnie pytanie. Czy możliwe jest bym zaszła w ciążę, jeśli do wytrysku nie doszło w pochwie, tylko poza nią? Nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych a z moim partnerem uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia. Dodam że stosunek odbył się 2 dni po mojej ostatniej miesiączce (tj: 24.03.2014). I jeszcze jedno. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jeśli partner nie 'dochodzi' wewnątrz pochwy tylko poza nią? Proszę o odpowiedz.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wytrysk poza pochwą nie doprowadzi do zapłodnienia i zajście w ciążę w ten sposób jest niemożliwe. Jeżeli natomiast pytanie dotyczy tzw. "stosunku przerywanego" to jest to jedna z mniej pewnych metod antykoncepcji - wg badań u 15-28% stosujących tą metodę kobiet przez rok zajdzie w ciążę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stosunek przerywany lub niezabezpieczony nie chroni przed ciążą.