Wytrysk przy wejściu u pochwy a ryzyko ciąży

Czy możliwe jest zajście w ciąże, kiedy wytrysk nastąpił przy wejściu do pochwy, a nie w środku ?
ponad rok temu

Witam. Teoretycznie takie ryzyko istnieje, jednak jeśli nie był to stosunek przerywany i nie doszło do penetracji takie ryzyko jest znikome. Proszę pamiętać, że stosunek przerywany nie jest dobrą metodą antykoncepcyjną, gdyż w preejakulacie, czyli wydzielinie wydobywającej się z prącia przed wytryskiem mogą znajdować się plemniki.