Wytworzenie się torbieli zębów

Dzień dobry, mam poważny problem z moim uzębieniem. Ponieważ wytworzył mi się torbiel zęba dokładnie górnej prawej jedynki, dwójki oraz trójki. Miałam leczenie kanałowe jednakże nie przyniosło to żadnej poprawy. Chciałam się dowiedzieć jaki byłby koszt usługi i jak długo trwałoby leczenie. Proszę o odpowiedź. Izabela

Witam!
Prawdopodobnie konieczne będzie wyłuszczenie torbieli i ew.resekcja wierzchołków korzeni zębów! Wg mnie powinna Pani udać się do poradni chirurgii szczękowej przy Śląskim Uniwersytecie Medycznym np w Bytomiu.Tam,jeśli jest Pani ubezpieczona,zabieg powinien zostać wykonany bezpłatnie! Pozdrawiam.

Jeśli torbiel jest tak duża, tzn. obejmuje korzenie 3 zębów, to wymaga leczenia chirurgicznego u specjalisty chirurgii stomatologicznej. Nie da się ocenić kosztów leczenia bez zbadania pacjenta, jednakże trzeba się liczyć z kosztem co najmniej 2000PLN. Takie zabiegi (wyłuszczenie torbieli, resekcja wierzchołków zębów i regeneracja kości) nie są refndowane przez NFZ.