Wytyczne dotyczące porodu przy cukrzycy ciążowej, skoki TSH, ubytku wagi w ciąży i infekcjach

Witam, chciałabym zapytać jakie są wytyczne dotyczące porodu jeśli mam cukrzycę ciążową, samoistne skoki TSH od zaniżonych do normy, ubytek wagi w ciąży o 8,5 kg, ostatnio wyniki wykryły paciorkowca, a przez całą ciążę upławy i zakarzenia bakteryjne i grzybicze. Czy w takiej sytuacji przy dobrym samopoczuciu ogólnym mogę rodzić w szpitalu powiatowym o II stopniu referencyjności, Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O tym czy może Pani rodzić w szpitalu powiatowym o II stopniu referencyjności powinien zdecydować specjalista ginekolog, który prowadzi Pani ciążę. Tak liczne obciążenia mogą jednak wskazywać na konieczność porodu w ośrodku o wyższych kwalifikacjach.