Wywoływanie pierwszego porodu

Pilnie potrzebuje odpowiedzi!!! Mojej zonie odeszly wody 9 mieiac pierwzza ciaza w czwartek o 16 do tej pory lezy w szpitalu brak rozwarcia wczoraj lekarz mowil ze dzisiaj bexzie wywolywany porod a dzis ze nie ma lozka na porodowce i jutro badz pojutrze wywolaja. Czy to normalne ? Co grozi dziecku? Jakie kroki podjac ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez badania pacjentki nie da się ocenic sytuacji, widocznie w macicy musiało pozostać wystarczająca ilość wód płodowych aby można było odwlekać poród.