Wyznaczenie dni płodnych a starania się o ciążę

Witam. Moje cykle są różne. Teraz przeważnie trwają one 24 dni.Ostatnie dwa okresy miałam 04.01.2014-08.01.2014, 28.01.2014-01.02.2014. Może mi pani wyliczyć dni płodne. Z partnerem chcemy się starać o dziecko. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zakładając, że cykl trwa 24 dni, z obliczeń wynika, iż dni płodne występują pomiędzy 10 a 16 lutego. Termin owulacji to 14 luty. Proszę pamiętać, iż wyliczenie to ma charakter szacunkowy i może odbiegać od rzeczywistości.