Wyższa waga w czasie ciąży?

Jestem osobą otyłą (ważę 85 kg przy 160 cm wzrostu). Ile powinnam przybrać na wadze w czasie ciąży?

ponad rok temu

Podczas ciąży powinna Pani zwiększyć swoją wagę w mniejszym stopniu niż osoba z prawidłową masą ciała, czyli o jakieś 7 kg. Kobiety z nadwagą powinny przytyć 7–11,5 kg. Przyszłe mamy zbudowane prawidłowo przybierają na wadze od 11,5 do 16 kg. Natomiast panie z niedowagą muszą zwiększyć swój ciężar o 12,5–18 kg.