Wyższe ciśnienie w prawej ręce

Zazwyczaj na prawej ręce mam wyższe ciśnienie często zdarza się wyższe na lewej a czasem jednakowe na obydwu, puls również mam różny na lewej i prawej w związku z tym już sama nie wiem na której mam mierzyć? Wczoraj w sytuacji stresowej miałam puls 100 póżniej doszedł do 133 ciśnienie 148/81 potem 136/98, kiedy poczułam ze puls się uspokoił sprawdziłam i ciśnienie było 167/82 ale szybko opadło nigdy nie miałam tak wysokiego, czy jest to niebezpieczne, moje ciśnienie najczęściej to 110/70 120/80

Piotr Pilarski

Takie jednorazowe podwyższenie ciśnienia jest normalne w sytuacji stresowej. Sugeruję Pani mierzenie ciśnienia codziennie o tej samej porze. Gdyby wyniki były 140/90 lub więcej sugeruje wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.