Wyższy cukier po badaniu z rana

Mam 12 lat i zmierzyłam sobie cukier wieczorem. Wyszło mi 110. Następny dzień (rano, nic nie jadłam) 116. Czy to normalne? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam!

Nie napisałaś, z jakiego powodu wykonywałaś pomiary glikemii - czy dlatego, że pojawiły się niepokojące Cię objawy? Jeśli tak, to powinnaś powiedzieć o tym fakcie rodzicom i wybrać się do lekarza rodzinnego. Oznaczenie stężenia glukozy we krwi za pomocą glukometru pozwala jedynie na orientacyjną jego ocenę, a wyniki takie jak Twoje nie muszą świadczyć o żadnej patologii. Odpowiedź na pytanie, czy glikemia jest prawidłowa dać może w takiej sytuacji wynik badania wykonanego na czczo (w laboratorium).

Pozdrawiam i życzę powodzenia.