Wzdęcia, bóle brzucha, nudności i luźne stolce po przyjmowaniu leków na PCO

Z powodu PCO zaczęłam przyjmować takie preparaty jak Diana35 oraz Bromocorn w dawce 2.5 mg 2x dziennie. Preparaty przyjmuję od pół roku. Pomijając migreny które się nasilają i zdawałam sobie sprawe z tego objawu, pojawiły się dolegliwości dyspeptyczne. Konkretnie wzdęcia, bóle brzucha (niezlokalizowane boli całe podbrzusze i nadbrzusze), nudności nasilające się po posiłku oraz częste luźne stolce. Czy te objawy mogą mieć związek z lecz. farmakologicznym czy powinnam udać się do gastrologa?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety nie można wykluczyć takich objawów jako działanie niepożądane, co jednak nie wyklucza konsultacji z gastrologiem.