Wzdęcia, bóle brzucha po lewej stronie, zaparcia

Witam serdecznie mam pytanie od kilku lat mam te same objawy boli mnie brzuch po lewej stronie jest bardzo wzdęty i mam uczucie przeciążenia ból nie jest silny ale ciagły, od 3 dni zaparcie , przy czym nic nie dziala, jakies minimalne wyproznienia, ( nitki). czy TK jamy brzuszne , bedzie najszybciej pomocne w ustaleniu co mi jest, .

Małgorzata Panek

Wieloletnie zaparcia i ołówkowate stolce wymagają diagnostyki.
W Pani przypadku badaniem , które należałoby wykonać , jest kolonoskopia.

Badanie Tomografii komputerowej nie jest badaniem pierwszego rzutu, gdyż obciąża pacjenta promieniowaniem rentgenowskim, dlatego tez wykonuje się je tylko , gdy jest niezbędne.

Proszę udać się do lekarza rodzinnego/gastrologa.
Pozdrawiam