Wzdęcia brzucha, bóle jajników i macicy i opóźniająca się miesiączka

Miesiączka spóźnia mi się już 4 dni. Mam bardzo wydęty brzuch, boli mnie lekko w jajnikach i macicy na zmianę, a dziś zaczyna boleć mnie w krzyżu. Mam 18 lat, nigdy nie współżyłam, ale uprawiałam tzw petting (w ubraniach). Czy możliwe, że jestem w ciąży lub mam jakąś chorobę? Dodam, że nigdy takiego opóźnienia nie miałam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli uprawiają Państwo tylko petting w ubraniach, nie ma ryzyka ciąży. Opóźnienie miesiączki może mieć natomiast wiele innych przyczyn, w tym może być wynikiem stresu, zmiany diety, zaburzeń hormonalnych, itd. Póki co proszę cierpliwie poczekać na krwawienie. Jeśli nie wystąpi w ciągu najbliższych kilku dni, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.