Wzdęcia brzucha po spożyciu napojów gazowanych

Dzień dobry. Mam problem mianowicie z moim brzuchem. Rano jest on płaski, wciągu dnia już nie. Jestem szczupłą osobą, mam prawidłową wagę. Dbam o siebie.3 razy w tygodniu ćwiczę , odżywiam się zdrowo, zero słodyczy , słodkich napojów gazowanych itd ,a mój brzuch jest jak balon,ale tylko w górnej części.Próbowałam się rzeźbić 3 miesiące ćwiczeń ,a brzuch był taki jest. Myślałabym ,że to wzdęcia może ale one wypychają brzuch na dole. U mnie zawsze górną cześć brzucha wypycha. O co chodzi?

Dzień dobry,

być może w Pani diecie są pokarmy wzdymające np. strączkowe. Proszę zwrócić uwagę po jakich produktach obserwuje Pani u siebie objawy, czy pokarm przeżuwany jest powoli i bez popijania w trakcie posiłku. Wzdęcia mogą być również związane z nadwrażliwością pokarmową, polecam wykonać testy.

Pozdrawiam

Witam serdecznie,

mogłabym napisać aby ograniczała Pani produkty wzdymające ale uważam że zdaje sobie Pani sprawę z których produktów należy zrezygnowanć przy wzdęciach np. fasola, groch, rośliny kapustne itp.
Problem może być poważniejszy więc najlepiej udać sie do gastrologa.
Proszę tez obserwować swoją dietę czy oby nie wzdyma Panią po określonych produktach, tj. produkty mleczne czy zawierające gluten.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,

na początku warto byłoby udać się do lekarza w celu poznania przyczyny występowania wzdęć. Może to być spowodowane m.in. występowaniem w diecie produktów wzdymających, chorobami jelit, dużą ilością FODMAP w diecie, nadwrażliwościami pokarmowymi czy zaburzeniami mikrobioty jelitowej. Zalecam kontakt z lekarzem a potem z dietetykiem w celu dobrania odpowiedniej diety.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka
www.nutricus.pl