Wzdęcia, gazy, puste odbijanie, zgaga i drapanie w gardle

Od pewnego czasu(około 3 mc-e)mam wzdęcia,okropne gazy,ostatnio doszło do tego puste odbijanie,zgaga,cofanie treści zołądka do przełyku,drapanie w gardle.Nie trace na wadze,ogólnie mam spora nadwage(BMI ok.30).Ale odżywiam się zdrowo,sama piekę chleb,pije soki ze szpinaku ,selera ,marchewki,kapusty,jem tylko indyka (raz ,dwa razy w tygodniu)i ryby.W mojej rodzinie był rak żoładka z podobnymi objawami.Jakie badania zrobic?Czy jeżeli to rak to TK czy lepiej gastroskopie?(a co jezeli to jelita?)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazane jest przeprowadzenie diagnostyki endoskopowej. Proszę udać się na wizytę do specjalisty gastrologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.